«Куріння – це залежність, а я за свободу. Тож будьте вільними!» – Отто Стойка
11 Грудня 2016

8 грудня головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка прочитав студентам пізнавальну лекцію «Куріння і здоров’я».

У наш час багато людей не знає і сотої частки шкідливих ефектів тютюнового диму. Зазвичай знання про шкоду куріння обмежуються можливістю розвитку рака. Ми опитали студентів Економіко-правового технікуму при МАУП як вони ставляться до цієї шкідливої звички та що вони знають про наслідки від куріння:

Любов Комар, студентка 2-го курсу ЕПТ при МАУП спеціальності «Право»: «Особисто я проти куріння, адже ця згубна звичка призводить до раку легень і шкодить здоров’ю загалом. На мою думку краще займатися спортом і вести здоровий спосіб життя, аби бути життєрадісними і здоровими у майбутньому».

Валерія Кухаль, студентка 2-го курсу ЕПТ при МАУП спеціальності «Туризм»: «Куріння дуже погано вливає як на дівчат, так і на хлопців. Для дівчат, як для майбутніх матерів, курити неприпустимо. Крім того у дівчат курців псується шкіра, з’являється наліт на зубах, неприємних запах з роту. Все це абсолютно не пасує будь-якій людині!»

Олександр Павленко, студент 1-го курсу ЕПТ при МАУП спеціальності «Право»: «Я нейтрально ставлюся до людей курців. Сам же не курю, адже куріння викликає раннє старіння, задишку під час бігу, впливає на чоловіче здоров’я та репродуктивну функцію».

На початку лекції Отто Олександрович зосередив свою увагу на шкоді сучасних «псевдонешкідливих» електронних сигаретах та кальяну.

Щодо електронних сигарет лікар відзначив, що не дивлячись на розповсюджену думку про їхню меншу шкоду, все одно вони згубно діють на легені людини. Адже разом з парою, замість диму, курець вдихає той же нікотин і ароматизатори. Крім того, заряд однієї касети електронної цигарки дорівнює 30 звичайним сигаретам. І якщо курець викурює цілу касету за день, то це навіть гірше, ніж би він скурив пачку звичайних.

Про кальяни Стойка навів також не втішні факти. Отто Олександрович відзначив, що, курячи кальян, людина вдихає не лише тютюнову суміш, але й  продукти згорання вугілля та чадний газ.

На думку лікаря вирішити глобально проблему куріння можливо. Для цього необхідно підвищити акцизи на тютюн, зробити усі громадські місця вільними від диму, продавати небрендовані пачки цигарок і заборонити їх викладку у місцях продажу.

«Не куріть сигарети, не беріть їх у друзів, заохочуйте батьків кинути палити! Як сказав танцівник Владислав Яма «Куріння – це залежність, а я за свободу». Тож будьте вільними!» – зауважив наприкінці Отто Стойка.