Лютізький плацдарм: Ніхто не забутий, ніщо не забуте!
12 Травня 2016

11 травня студенти туристичного відділення Економіко-правового технікуму при МАУП відвідали Лютізький плацдарм – один із найважливіших плацдармів на правому березі річки Дніпра, захоплений у вересні 1943 року військами Воронезького фронту. Саме з цього місця почалося визволення Києва.

На початку екскурсії студенти ознайомилися із експозицією музею-Діорами «Битва за Київ. Лютізький плацдарм 1943 рік». Усі охочі на власні очі могли побачити відтворення подій осені 1943 року в залах музею  та на полотні діорами. Студенти технікуму дізналися про форсування Дніпра, створення Лютізького плацдарму та хід Київської наступальної операції. Не менш цікавими виявилися і археологічні, етнографічні, нумізматичні та флористичні експонати, серед яких: карти, фронтові листи, ордени і медалі, обмундирування і каски, зразки озброєння і військової техніки, твори живопису і скульптури. Найбільш зворушливими експонатами для відвідувачів екскурсії стали тисячі фото і документів героїв другої Світової війни.

 

Також технікумівці побували на заповідній території площею 8 гектарів, де збережено 650 метрів ходів сполучення та бліндажів. Вони побачили командно-спостережні пункти командуючого 1-м Українським фронтом генерала армії М. Ватутіна, командуючого 38-ю армією К. Москаленка, члена військової Ради фронту генерал-лейтенанта М. Хрущова та командуючого 3-ю гвардійською танковою армією П. Рибалка. 

Під час екскурсії студенти дізналися про героїчні та криваві сторінки Другої світової війни.

«Музей – це своєрідний храм спогадів, який дає можливість відчути атмосферу далеких історичних подій і прослідкувати їх вплив на сьогодення. Метою цієї екскурсії було не лише закріпити знання студентів з історії, але й  сприяти вихованню культурної, мужньої та духовно-розвиненої особистості» розповіла заступник директора ЕПТ при МАУП Світлана Прокопенко.