Студенти технікуму побували на
13 Грудня 2016

Автентичним показом мод, трипільським розписом, ліпленням скульптур та майстер-класом з техніки валяння запам’яталися «Трипільські вечорниці» у МАУП, які проходили напередодні Дня святого Андрія Первозванного.

Культурний захід розпочався вступним словом проректора з наукової та виховної роботи МАУП Миколи Головатого:

«Сьогодні ми відкриваємо виставку, присвячену трипільській культурі. Це знаменно і суттєво для держави, адже в кожній країні є свої власні витоки і традиції. Трипільська культура – одна з найдавніших українських культур.  Вона навіть визнана однією з форм цивілізації. Ця культура унікальна тим, що трипільці практично перші навчилися плавити метал, будувати двоповерхові приміщення, використовувати віск. Трипільску культуру можна порівняти по величі із грецькою та римською».

Далі відбувся показ мод, на котрому студенти Академії та Економіко-правового технікуму при МАУП могли побачити автентичні костюми часів трипільців.

Після показу мод відбулася презентація цікавої доповіді «Етногенетичне значення Трипільської культури як архетипу». Учасники заходу дізналися про основні витоки Трипільської культури, її відкриття, про першовідкривача Вікентія Хвойку, побут, поселення, розбудову, гончарне мистецтво, трипільський розпис, культи Богині-Матері і Бога-Батька у кераміці та скульптурі та багато іншого.

Також учасники вечорниць завітали на виставку живопису та предметів побуту, котра уособлювала реконструкцію стилю життя трипільців.

 

Родзинкою вечорниць стали майстер-класи. На початку член спілки народних майстрів України, засновник музею «Дивосвіт Трипілля» Людмила Смолякова зазначила:

«Трипільці не мали книжок, однак їхнє мистецтво за 7 тисяч років дійшло до нас. Сьогодні ми відтворюватимемо шлях трипільців у мистецтві».

Тож студенти взяли участь у низці цікавих майстер-класів, серед яких: відтворення трипільського розпису, ліпка фігур тварин із тіста, створення аплікацій за допомогою техніки валяння. Усі майстер-класи проходили біля «трипільської печі», котра своїм теплом не тільки зігрівала учасників, але й створювала неймовірну атмосферу затишку часів трипільців.