Студенти технікуму зустрілися з нардепом Юрієм Чижмарем
16 Грудня 2016

15 грудня до Дискусійного клубу МАУП завітав народний депутат України Юрій Чижмарь.

Юрій Васильович Чижмарь український правник, громадсько-політичний діяч,  кандидат юридичних наук, депутат Ужгородської міської ради IV і V скликань (2002, 2006), депутат Тернопільської обласної ради V скликання, обраної на позачергових виборах 15 березня 2009 року, державний службовець I рангу (2007), народний депутат України 8-го скликання.

На початку зустрічі Чижмарь розповів студентам Економко-правового технікуму при МАУП про особливості роботи у Верховній Раді України:  законотворчі процеси, права і обов’язки депутатів, а також роботу комітетів. Під час виступу Юрій Васильович розповів які недоліки він вбачає у роботі Верховної Ради, зокрема закцентувавши увагу на реформуванні.

«Як кажуть: чужого навчайся – свого не цурайся! Завжди закони потрібно прив’язувати до менталітету народу. Сьогодні, при створенні законопроектів, ми запозичуємо їх закордоном, при цьому абсолютно не враховуючи інтереси і менталітет українців. Тому наша система реформування носить характер зовсім іншого ґатунку. А відтак ми не змінимо норми парламенту, провівши реформи», - підкреслив народний депутат.

Під час зустрічі студенти та викладачі ставили Юрію Васильовичу чимало хвилюючих їх питань, серед яких були:  питання прийняття бюджету на 2017 рік, вступу до Європейського Союзу, надання безвізового режиму Україні, а також питання ухвалення законопроекту про зміни стипендій студентів. Щодо останнього, то нардеп зазначив:

«В Європі вважається, що освіта має бути платною. Однак в Україні не всі люди мають змогу сплачувати за навчання, тому ця норма  закриває проблему соціальної незахищеності населення, а відтак не можна відміняти стипендії».

Наприкінці ректор МАУП Микола Курко подякував за цікаву розмову та подарував гостеві на згадку про зустріч зі студентством книги видавництва Академії.