У технікумі відбулася лекція з нагоди Дня порозуміння
25 Листопада 2016

Цього тижня, з нагоди відзначення Дня порозуміння, до Економіко-правового технікуму при МАУП завітали лікарі "Клініки, дружньої до молоді".

Вже 12 років в місті Києві працює "Клініка, дружня до молоді" (ДКМ). Цей проект ЮНІСЕФ був створений з метою збереження фізіологічного та психологічного здоров’я підлітків та молоді віком від 14 до 24 років.

Лікарі клініки провели лекцію студентам технікуму , присвячену питанню збереження здоров’я.

«1 грудня – день порозуміння з ВІЛ-інфікованими, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, направлений на підняття поінформованості населення щодо пандемії СНІДу, викликаної широким розповсюдженням ВІЛ-інфекції», - відзначили на початку лікарі.

На лекції фахівці  ДКМ розповідали студентам про історію становлення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, зокрема те, що вперше офіційно цей день було проголошено Президентом США у 1995 році. Спочатку тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була присвячена захисту інтересів дітей та молоді. Однак така позиція була різко розкритикована, так як було проігноровано той факт, що всі люди, незалежно від віку, можуть стати ВІЛ-інфікованими та постраждати від розповсюдження СНІДу. Тому згодом 1 грудня набуло дещо іншого змісту і стало днем порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми.

Під час лекції лікарі відзначили, що соціальний статус, вік і зовнішність людини не можуть свідчити про наявність або відсутність у неї ВІЛ. Ніхто не застрахований від будь-якої хвороби, в тому числі і СНІДу, але кожен може оволодіти знаннями безпечної поведінки щодо зараження ВІЛ.

«Червона стрічка, стрічка кольору крові стала атрибутом всіх організацій, які займаються проблемами, пов’язаними з профілактикою та лікуванням ВІЛ-СНІДу, а також захисту прав хворих. Це символ протесту проти невігластва, проти дискримінації людей, які живуть з ВІЛ-СНІДом. Це символ надії, що в найближчому майбутньому будуть знайдені ліки, які вилікують від ВІЛ-інфекції», - сказала заступник директора Економіко-правового технікуму Світлана Прокопенко.

Наприкінці лекції керівництво технікуму виразило щиру подяку фахівцям  "Клініки, дружньої до молоді" за змістовну лекцію та  постійне сприяння проходження переддипломної практики студентів відділення "Соціальна робота" ЕПТ при МАУП на базі клініки.