Музей може не тільки дати знання, але й змінити людину…
17 Грудня 2017

Нещодавно студенти Економіко-правового технікуму відвідали Національний музей «Київська картинна галерея», що розташований у приміщеннях будинку почесного громадянина Києва Федора Терещенка.

Під час екскурсії технікумівці дізналися, що музей відкрився у листопаді 1922 року завдяки Всеукраїнській академії наук. На той час основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців та меценатів Терещенків і первинна експозиція галереї складалась із близько 200 творів. Сьогодні Київська картинна галерея володіє колекцією, утвореною з понад 12 тисяч експонатів: від ікон ХІІІ століття до картин та скульптури XIX—XX ст.

Переглядаючи твори мистецтва музею студенти змогли побачити чимало робіт таких художників: К. Брюллова, Д. Левицького, І. Шишкіна,  М. Врубеля, І. Левітана, М. Нестерова, І. Рєпіна,  В. Сєрова та інших.

Не менше вразили студентів і  давні ікони, твори майстрів XVIII – першої половини ХІХ ст.: Д. Левицького, В. Боровиковського, В. Тропініна, І. Айвазовського, П. Федотова.

«На відміну від телевізора, музей може не тільки дати знання, але й змінити людину, - розповідають працівники галереї. - У музейній справі нам недостатньо просто виставити наші експонати на стінах. Коли ми показуємо картини чи ікони, це є формою спілкування, а спілкування вимагає двох осіб - того, хто передає інформацію, і того, хто її сприймає. Під "спілкуванням гостей з експонатами" ми маємо на увазі процес із трьох етапів: привабити - залучити - уплинути. Ми хочемо звернути увагу відвідувача на експонат, сприяти тому, щоб він розглянув його усвідомлено і отримав якесь нове знання від цього спілкування!»

Завдяки високому професійному рівню співробітників Київської картинної галереї, після відвідування музею студенти надихнулися на нові творчі звершення.