Студенти технікуму побували на ексклюзивній екскурсії «Вулиця трьох театрів»
23 Травня 2017

Нещодавно студенти Економіко-правового технікуму відвідали надзвичайно пізнавальну і цікаву навчальну екскурсію «Вулиця трьох театрів» у Києві.

Довідка: Вулиця трьох «храмів мистецтв» розташована у Києві на вулиці Богдана Хмельницького. Історично вона мала назву «Фундуклеївська».

Театр 1: Анатомічний

Саме на цю історичну місцину  попрямували студенти технікуму. На початку екскурсії технікумівці дізналися, що вулиця була прокладена в 30-х роках ХIХ століття. Саме на ній згідно історичних даних передбачалося побудувати будівлю Кадетського корпусу, а звели Анатомічний театр. Митці писали: "Навпроти Анатомічного театру стояли невеликі будиночки ... Вся ця місцевість, відома в колі студентів під назвою" Швейцарія ", була досить мальовнича ... Навпроти цих зелених пагорбів і сірих обривів з деревами і будиночками, розкинувши по обидва боки, на повний квартал, свої високі кам'яні стіни з незграбними прибудовами, стояв Анатомічний театр ... "(1850).

Театр 2: Національна опера України ім. Шевченко

Якщо Анатомічний являв собою суто медичний заклад, то Міський театр, на перетині з вулицею Володимирською, був храмом мистецтва. Про цю історичну пам’ятку студенти ЕПТ при МАУП дізналися наступний факт: через сорок років Міський театр згорів після оперного спектаклю "Євгеній Онєгін". Очевидці стверджували, що причиною пожежі став постріл під час знаменитої сцени дуелі. У 1901 році на місці згорілого театру в стилі неоренесанс виросла велична будівля Російської опери, яке існує і нині. Зараз в ньому розміщується Національна опера України ім. Шевченко.

Театр 3: Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Зацікавила технікумувців і історія третього театру, спорудженого в кінці ХІХ століття на розі вулиць Фундуклеївської і Ново-Єлизаветинської (нині - Пушкінська). Французький підприємець Огюст Бергоньє на придбаній в 1868 році земельній ділянці збудував будинок цирку, в якому виступали дресирувальник коней Соботта і трупа "Альказар". Але через три роки плани помінялися: замість цирку запрацював театр, який аж до революції носив ім'я Бергоньє. Приміщення орендували трупи Кропивницького, Старицького, Соловцова, а також виступали італійські оперні співаки Мазіні, Модест, Гамба, Арісмонді, Арамбуру. Сьогодні тут з успіхом проходять вистави Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Після оглядин трьох театрів і цікавих розповідей студенти відзначили, що такі ексклюзивні і оригінальні екскурсії про невідомі факти Києва надзвичайно заохочують здобувачів вищої освіти ще більше зацікавитися своїм напрямом навчання «Туризм» та в подальшому зробити свій власний внесок у історію столиці України.