Нещодавно студенти Економіко-правового технікуму при МАУП побували на незвичайній екскурсії містечками Галицького Прикарпаття, відвідавши батьківщину Роксолани, літописний Галич та Івано-Франківськ. Також екскурсанти побували у центрі Гуцульського мистецтва – місті Коломия, відвідали водоспади містечка Яремче, завітали до осередку духовності, культури і мистецтва України – Манявського скиту.
Екскурсійний тур студентів розпочався з міста Рогатин, яке вважають батьківщиною Роксолани. За легендою саме тут під час одного з нападів 1520 року татари захопили в полон дівчину Настю Лісовську, яку з часом продали в гарем турецького султана Сулеймана ІІ (Прекрасного) під ім'ям Роксолана. З часом дівчина стала дружиною султана і отримала великий вплив на політику Туреччини в 20-50-х роках XVI століття. У центрі міста технікумівці ознайомилися із пам'ятником Роколані та зробили фото.
Наступною зупинкою екскурсантів став літописний Галич. Тут студенти дізналися, що це місто в історії українських земель ставлять в один ряд із Києвом, адже Галич у XII—XIV століттях був столицею Галицького, а потім і Галицько-волинського князівств.
Вразив своєю красою технікумівців і Івано-Франківськ. Студенти відзначили мальовничість міста і підкреслили, що в ньому надзвичайно відчувається збережена атмосфера минулого: центр Івано-Франківська прикрашають ратуша з позолоченим куполом і довколишньою Ринковою площею, бароковий костел, вірменська церква, діюча синагога і старі, схожі на іграшкові, будинки.
Далі екскурсанти побували в осередку духовності, культури і мистецтва України – Манявському скиті, котрий являє собою аскетичний чоловічий монастир східного обряду.
Подорожуючи завітали студенти ЕПТ і до найпам'ятнішої споруди з усіх Надвірнянських місць – Пнівського замку.
У надзвичайно мальовничій місцевості між горами на березі Пруту побували студенти в містечку Яремче. Саме через це місто пролягає дорога до найвищої вершини українських Карпат – Говерли.
Незабутнє враження справила на мандрівників і Коломия. Особливо здивував в центрі міста єдиний у світі музей Писанки, який має оригінальну архітектурну форму яйця.
Викладачі технікуму, котрі подорожували разом зі студентами, переконані, що екскурсія значно збагатила знання технікумівців про історію неньки-України.