АКТУАЛЬНО: ПРО ЗНО - ДПА 2021! 
15 Квітня 2021
До уваги студентів ІІ курсу та усіх зацікавлених: після  новини про звільнення випускників шкіл від ДПА   у студентів 2 курсу  та у батьків виникло чимало питань.  Зараз спробуємо розібратися, що означає це рішення. Нагадуємо, що сучасна система ЗНО передбачає для 11-класників складання іспитів “2 в 1” так би мовити, за які учень отримує:
 
1️⃣ Оцінку в шкільний атестат (оцінка ДПА за шкалою 1-12 балів) та
2️⃣ Бал для вступу до ВНЗ (результат ЗНО за шкалою 100-200 балів).
 
 На днях скасували першу складову, точніше зробили її необов'язковою. Тепер студент самостійно вирішуватиме, чи отримувати йому оцінку за ДПА в свідоцтво про повну загальну середню освіту. Він може не складати ні ДПА, ні ЗНО у поточному карантинному році( але, якщо він після Технікуму захоче потрапити до університету, то ЗНО він муситиме складати у наступному році). 
 Існує 4 сценарії випускника-2021, щоб зрозуміти суть рішення. 
 
 СИТУАЦІЯ № 1️⃣. Учень 11 класу ( студент 2 курсу) не планує вступати до університету у 2021 році. ДПА для нього — це можливість підвищити бал свідоцтва про освіту, але його і так усе влаштовує. У лютому він зареєструвався на проходження ДПА, але після вчорашньої новини зрадів, що не буде проходити ці тестування. Таким чином в його свідоцтві про повну загальну середню освіту буде зазначено, що він звільнений від проходження ДПА. 
 
 СИТУАЦІЯ № 2️⃣. Учень 11 класу планує вступати до університету у 2021 році. Він сумлінно готувався і впевнений, що матиме високі результати. Він має бажання покращити середній бал документа про освіту, тому проходитиме всі заплановані тестування і попросить виставити йому оцінки за ДПА  в додаток до свідоцтва про повну загальну середню освіту.
 
Учень пройде тестування з 4 предметів:
1️⃣ Українська мова / українська мова та література
2️⃣ Математика
3️⃣ Історія України / іноземна мова 
4️⃣ Історія України / іноземна мова / біологія / географія / фізика / хімія
 
СИТУАЦІЯ № 3️⃣. Учень 11 класу планує вступати до університету у 2021 році. Він хоче зосередитись лише на підготовці до вступу і не витрачати час на підготовку додаткового 4-го предмету лише для того, щоб покращити середній бал документа про освіту. Тож він складатиме ЗНО з трьох предметів і не ініцюватиме внесення оцінок ДПА у свій документ про освіту. У його свідоцтві про повну загальну середню освіту буде зазначено: “звільнений від проходження ДПА”.
  
 СИТУАЦІЯ № 4️⃣. Учень 11 класу планує вступати до університету за кордоном. 
Він має самостійно визначити, чи потрібно йому підвищити бал атестату за рахунок оцінок ДПА. Якщо потрібно — він складає ДПА, якщо ні — не складає.
 Успіхів у навчанні вам, друзі!