КОНКУРС ЮНИХ НАУКОВЦІВ (до  Дня Соборності України та Днів пам'яті  Героїв Крут)
14 Січня 2021

   Оголошується Конкурс мультимедійних  проектів на  тему  “Україна єдина” серед студентів Економіко- правового технікуму при МАУП та студентів фахового коледжу міжнародної торгівлі (зразки створення наукових  мультимедійних презентацій та вимоги до їх оформлення на сайтах https://www.pinterest.com та http://man.gov.ua ). У конкурсних роботах має бути використаний історичний   матеріал з наступних етапів формування української державності:  

                     Проблема  походження українців. Найменування України та українців.

    Історичні етапи формування багатоетнічної  державності ( Київська і Галицько-Волинська держави, українсько-литовські королівства та Річ Посполита, козацька доба, культурне відродження 19 століття і виникнення українського націоналізму, Українська революція 1917-1922 рр,  ЗУНР, Акт Злуки, боротьба за незалежність  у 20-21 століттях).  

   Територіально – адміністративний поділ та етнічні межі українства.   Етнографічний поділ українських земель: що таке Галичина, Гуцульщина, Поділля, Полісся, Донщина, Таврія тощо). Крим в українській історії.  Сучасні проблеми у формуванні єдиної України.

    Національний склад населення України. Національне питання в ЗУНР. Українці інших національностей в Україні(татари, росіяни, угорці, євреї, гагаузи, вірмени тощо).   Держави- сусіди України.

     Етнорегіональна та національна символіка: історія виникнення та  історичне значення. Мова, культура, релігія різних регіонів України.      

     За вказаними  сюжетами до 21.01.2021 р. необхідно підготувати презентацію  “Україна єдина” (тривалість-2-3 хвилини; наголошується, що автор   має обрати власну назву творчої роботи, яка відповідає темі конкурсу, сформувати   вступну частину -( 4-6 кадрів з історії питання), а 50% мультимедійного матеріалу має бути  присвячено Українській революції 1917 -1922рр,  а саме : Акту Злуки ЗУНР-УНР, воєнним кампаніям цього періоду, подіям у Криму у 1917-1922 рр.   Презентації надсилаються на електронні адреси викладачів історії( див. розділ «Дистанційне навчання» ). За підсумками конкурсу буде обрано три найкращих роботи; переможці отримають пам’ятні історичні видання та дипломи за досягнення у науковій діяльності. Додаткова інформація- за тел.: 067-440-48-02 ( Прокопенко С.І)