Відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги у технікумі
08 Травня 2018

   Сьогодні, 8 травня, у технікумі вшановують героїв і жертв Другої світової війни: відбулися тематичні уроки та історична вікторина, студенти відвідають Національний музей України у Другій світовій війні, покладуть квіти до столичного Меморіалу Слави. Чому ми святкуємо Перемогу 8 і 9 травня?                               

   8 травня 1945 року  -  день, коли капітулювала Німеччина, офіційно називається Днем Перемоги у Європі, і його відзначає увесь західний світ, а також азійські та африканські країни, які були змушені брати участь у цій війні. А ще ООН проголосила цей день Днем пам'яті та примирення, коли вшановуються усі жертви Другої світової (до 80 млн.людей), і символом їх вшанування є червоний мак. Ця квітка символізує кривавий слід від пострілу і є знаком жалоби, пошани і пам'яті.

   Це день шанобливого ставлення до подвигів усіх ветеранів війни, в тому числі, і до ветеранів українського визвольного руху, які боролися і з польськими, і з німецькими, і з московськими загарбниками. В Україні ми офіційно святкуємо 8 Травня з 2015 року, - вийшло так, що сьогодні відзначаємо День пам'яті і примирення, а 9  травня  - День Перемоги над нацизмом . Але головне – це  пам’ятати про 8 мільйонів українців, які загинули у цій жорстокій війні.