З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, АКАДЕМІЄ!
02 Квітня 2021

   Дорогі друзі! У 1989 році на освітній карті України – тоді ще  однієї з республік СРСР появився новий навчальний заклад – Міжрегіональна Академія управління персоналом.  І з перших років свого існування Академія  викликала  посилену  зацікавленість  молоді, - насамперед, тому , що  тут пропонувалися  нові спеціальності, яких потребував тодішній ринок праці, враховувалися найсучасніші освітні досягнення, починала ( чи не вперше в Україні) впроваджуватися  багаторівнева система безперервної освіти.  І це відбувалося тоді,   коли чимало  популярних    ВЗО жили   лише колишньою  славою, і  небаченою за розмахом корупцією остаточно  руйнували віру у традиційно хорошу вітчизняну освіту4. Потрібно було на ділі доводити  численні переваги недержавної вищої школи.  Потрібно було навчати і виховувати молодь так, щоб вона не поповнювала собою ряди безробітних і безликих споживачів . Потрібно було ростити лідерів, а не  виконавців чужої волі, яких можна взяти за руку і відвести на барикади.  Чи виконані ці завдання сьогодні ?

  Отже,  якою стала Академія через  три десятки років ? Сухою мовою   фактів її  офіційна  візитівка звучатиме  так : сьогодні  МАУП – найбільший недержавний ВЗО  України  найвищого  рівня акредитації,  у чиїх стінах навчається  десятки тисяч студентів  із 32 країн світу.  На вибір студента -    до півсотні  спеціальностей  та  півтори сотні  спеціалізацій ( найпопулярніші серед них -   професія менеджера, юриста, бухгалтера,  економіста, банківського працівника, психолога, дипломата, фармацевта, управлінця у галузі туристичного та готельного бізнесу). Завершивши навчання, студент  отримає  диплом,   який дасть йому змогу працювати навіть  за кордоном. Навчатимуть його  кваліфіковані наставники –  80 відсотків тих, хто  викладає тут , мають вчені звання; решта ж – кваліфіковані практики.   Серед вихованців МАУП –  першокласники - ліцеїсти,  учні  технікумів ( майбутні молодші бакалаври ), студенти- бакалаври,    магістри, аспіранти, докторанти.  До  їх   послуг –     багата матеріальна навчально- методична та соціально- економічна бази. Тут  працює власне  потужне видавництво (забезпечення підручниками і навчальними      посібниками входить до оплати навчання, чого  не робить жодний вітчизняний заклад). Бібліотечний центр – один з найкращих в Україні.   Налагоджені широкі  міжнародні зв’язки, підтримуються найпрогресивніші наукові  концепції, зокрема – у галузі  національної історі. Для іногородніх  студентів  є чимало гуртожитків. Адже щороку студентський загал МАУП поповнюється  вчорашніх школярів, і   студенти – не обов’язково  кияни.  Тут  навчається і  багато жителів регіонів, яких приваблюють одвічні принади Києва: можливість престижного  працевлаштування ще під час практики,  яскраве і незабутнє студентське життя у  столиці. 

Чи може бути Академія у твоєму місті?  Так, звичайно, бо сьогодні МАУП – це не лише столичний Президентський університет, але й чимало регіональних інститутів,  філій  і навіть зарубіжних підрозділів. Якість освіти скрізь намагаються підтримувати незмінно високою: добирається якісний професорсько – викладацький склад, працює Телеуніверситет, використовуються інтерактивні форми освіти,  впроваджується тренінгове  навчання,  існує  система чіткого  ректорського контролю за  рівнем  навчання. Тут успішно освоїли  чимало платформ для здобуття освіти в умовах карантину.    Сьогодні можна сміливо стверджувати, що якісна освіта   здобувається  не лише у столиці, і одне з першочергових завдань МАУП – постійно доводити це на практиці.

  Дуже часто як основний аргумент у боротьбі за  достойне місце в освітньому просторі використовуються  гучні  перемоги закладу  у різноманітних рейтингах.  Не бракує цього і в МАУП: це  і численні визнання  «Золотої фортуни», і  нагороди престижної «Софії Київської»( п’ять років поспіль),  і безліч дипломів освітніх виставок,   фахових конкурсів тощо. Так, Академія незмінний лідер у царині вищої освіти. Проте найяскравішою  славою і  гордістю завжди будуть досягнення  тих , кого  тут готують  до життя.  Уже сьогодні серед списків студентів можна зустріти чимало відомих імен, як – от:  двоє  прем’єр- міністрів України, видатні спортсмени-олімпійці, світові,  європейські чемпіони —  Василь Вірастюк, Ірина  Мерлені, Володимир Шацьких , Василь Федоришин, Ігор Розорьонов ; тут вчаться і відомі артисти, і діячі шоу - бізнесу, і працівники вищих державних установ.  Серед   випускників   є  і  народні депутати,   і державні діячі,  і успішні бізнесмени, і  науковці, підприємці, дипломати і менеджери вищої ланки. Більшість вихованців МАУП знаходять своє місце в житті, і їх маленькі та великі перемоги  – найбільший успіх, вищий за усі ордени та звання.    

          Є ще одна галузь діяльності, якою по-праву можна пишатися. На сторінках педагогічної преси доволі часто ведуться дискусії щодо   виховних інновацій  роботи у вищій школі.  Питання про те,  як виховувати  молоду людину ,  було вирішено у МАУП  ще у кінці восьмидесятих  років . Основне завдання – турбота про освіченість, духовність та фізичне здоров'я студента. Будьте впевнені – тут завжди буде провадитися боротьба із заокеанською антикультурою, яка  викликає  згубні пристрасті, - наркоманію, алкоголізм, хвороби, вуличний спосіб життя, егоїзм,  байдужість до тих, хто поруч. Тут завжди пропагуватиметься   традиційна для України пошана до старших, культ родини і нації, християнські етичні норми, здоровий спосіб життя.     В МАУП завжди були чужими традиційні освітні гріхи -   хабарництво, корупція, клановість,  вседозволеність,  безвідповідальність. Натомість  існує   система національного виховання, яка  передбачає формування справжнього українця – і не шляхом безрезультатної демагогії, а цікавою для студента діяльністю -  різноманітними  конкурсами, фестивалями, календарно – тематичними святами, культпоходи, творчими звітами, екскурсійними програмами, - усім тим, що робиться в Академії щоденно.   Не менш важливо продовжити і  позанавчальні  традиції хороших закладів шкільництва, із яких приходять сюди діти -  подбати про  задоволення   потреб та інтересів студентів.  Адже гармонійне виховання – один із основних постулатів хорошої  освіти, і заклад, який не дотримується такого закону, не буде популярним у молодіжному середовищі…

Пройшло  тридцять два  роки.  Гості МАУП потрапляють  у    прекрасне  містечко з храмами, парками, алеями, мальовничими пам’ятниками,  скверами, і будівлями – академія  любить своїх студентів! А студенти (запитайте  будь – кого!)  люблять її, пишаються нею, повертаються до неї,  бо  вона -   справжня альма – матір, яка навчала, виховувала  і  дбала про них, допомагаючи  їм стати частинкою молодої інтелектуальної еліти.  Саме це і є основним досягненням  МАУП за минуле  тридцятиліття.  І саме це буде основним завданням закладу на усі наступні  роки. Віват Тобі, наша  Академіє:

         « Віват, Академіє! «

          Чисті джерела наук

         Збирають до лав твоїх юнь  -

          Гомінку  і крилату !  

          І  щедро вітає

          Заквітчана в квітень  МАУП 

          Гостей, що сьогодні зібрались

          До неї  на свято!

           Віват,  Академіє! 

          Кожний    народжений  день   

         Хай буде осяяний світлом нев’янучих весен,       

         Хай  з радістю йде сюди

         й  Вчитель,

         і учень - й  студент,

        Й  веселий  школярик, 

        й поважний суворий   професор

 

           «Віват, Академіє! -  пісня у небо   зліта….

           Хай творчі багаття у стінах твоїх не згасають,

            Віват, академіє, -

            дзвінко лунає «Віват!» 

           Усім, хто навчається тут,

           І усім,  хто навчає!