Бійці  12-ої бригади спеціального призначення «АЗОВ» НГУ  в гостях у студентів  Голосіївського ЕПФК
20 Лютого 2024

  Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні; цьогоріч до  ювілейної традиції  ушанування у Голосіївському ЕПФК доєдналися і бійці  12-ої бригади спеціального призначення «АЗОВ». Сюди завітали  воїни Денис Піскун («Комбат»), Антон Тарасов  («Тлумач»), Ольга Вус («Оляна»), Андрій Сич («Сич»). Бесіду із молоддю розпочав  майданівець Антон Тарасов, розповідь якого супроводжувалася відеозамальовками Революції Гідності:  по- педагогічному  цікаво  і доступно  боєць-лектор  описав сторінки цієї боротьби, очевидцем  і активним учасником  якої він був. Антон Станіславович також висвітлив подальший бойовий шлях окремих героїв- майданівців, супроводжуючи  свою неймовірно  живу лекцію кадрами  бойового поступу  рідного легендарного  підрозділу (адже серед серед учасників Євромайдану є чимало і тих, хто   потім знайшов себе  у лавах «Азову»).    

З уст ще одного гостя, Дениса Піскуна, слухачі  взнали ще більше з  історії  героїчної  бригади, яка після початку російського вторгнення   зайняла оборону у місті Маріуполі, і разом  з іншими підрозділами  героїчно  обороняла місто,  -   аж до остаточної блокади українських військ на заводі «Азовсталь» та до  їх евакуації, здійсненої   на заклик міжнародної спільноти  та відповідно до рішення  військово-політичного керівництва України.

Неймовірно щемкою була і розмова про долю самого бійця, який потрапив до полону важко пораненим,  про долі побратимів, про командирів- героїв,  про втрати і  битви,   про  життя до війни і під час повномасштабної війни,   про родинні стосунки та  любов,   - про усе, що цікавить сьогодні юних. Адже ці молоді бійці- гідний взірець для кожного молодого українця, і наш заклад неймовірно пишається таким знайомством. А ще  ми усі щиро вдячні координаторам проекту - Андрію Сичу та Ярославі Кашці за цю можливість  зустрітися зі  справжньою військовою елітою, опорою і окрасою нашої незламної України.