Інструкція для учасників
Завдання 1. Повторити історичний матеріал , сюжети з якого можуть бути використані у презентації:
Проблема походження українців. Найменування України та українців.
Історичні етапи формування багатоетнічної державності ( Київська і Галицько-Волинська держави, українсько-литовські королівства та Річ Посполита, козацька доба, культурне відродження 19 століття і виникнення українського націоналізму, Українська революція 1917-1922 рр, ЗУНР, Акт Злуки, боротьба за незалежність у 20-21 століттях. Російське вторгнення. ).
Територіально – адміністративний поділ та етнічні межі українства. Етнографічний поділ українських земель: що таке Галичина, Гуцульщина, Поділля, Полісся, Донщина, Таврія тощо). Крим в українській історії. Сучасні проблеми у формуванні єдиної України. Війна.
Національний склад населення України. Національне питання в ЗУНР. Українці інших національностей в Україні(татари, росіяни, угорці, євреї, гагаузи, вірмени тощо). Держави- сусіди та друзіУкраїни, їх сучасна допомога у військовому протистоянні.
Етнорегіональна та національна символіка: історія виникнення та історичне значення. Мова, культура, релігія різних регіонів України.
Завдання 2. Розглянути зразки створення наукових мультимедійних презентацій та вимоги до їх оформлення на сайтах https://www.pinterest.com та http://man.gov.ua .
Завдання 3. За вказаними матеріалами до 22.01.2023 р. підготувати презентацію або відеоролик зі змістом “Україна єдина” (2-3 хвилини; наголошується, що автор має обрати власну назву творчої роботи, яка відповідає темі конкурсу, сформувати вступну частину ( 4-6 кадрів з історії питання, вказаної у завд. 1)), - 50% мультимедійного матеріалу має бути присвячено Українській революції 1917 -1922рр. , а саме : Акту Злуки ЗУНР-УНР, більшовицькому вторгненню, воєнним кампаніям цього періоду, битві під Крутами, подіям у Криму у 1917-1922 рр. тощо
Завдання 4. Надіслати презентацію на адресу : svitoline@gmail.com. Результати конкурсу будуть оголошені 27. 01.2023 року.